V reakci na to, že vláda doposud mlčí na téma možných úlev pro soukromé pronajímatele, kteří jsou v některých případech kriticky závislí na příjmu z pronájmů komerčních prostor, OSMD požádalo o rozšíření osob oprávněných požádat o překlenovací (provozní) bankovní úvěr krytý státem, resp. Česko moravskou záruční a rozvojovou bankou. Dopis adresovaný paní ministryni Schillerové odešel […]

V reakci na to, že vláda doposud mlčí na téma možných úlev pro soukromé pronajímatele, kteří jsou v některých případech kriticky závislí na příjmu z pronájmů komerčních prostor, OSMD požádalo o rozšíření osob oprávněných požádat o překlenovací (provozní) bankovní úvěr krytý státem, resp. Česko moravskou záruční a rozvojovou bankou. Dopis adresovaný paní ministryni Schillerové odešel v pondělí 30.3. ráno (celé znění ke stažení zde).

Zvláštního významu pak tato žádost nabyla po posledním prohlášení ministra Havlíčka o připravované zákonné povinnosti všech pronajímatelů (včetně soukromých) strpět 6 měsíční odklad platby nájemného z nebytových prostor provozovatelů, kteří byli opět z nařízení vlády zbaveni části nebo veškerých svých příjmů.