Nahoru

Publikace a vzdělávání

OSMD vydává vlastní časopis pro své členy a odbornou veřejnost pravidelně od roku 1994
Více o časopisu najdete na samostatné stránce ZDE.
Archiv všech čísel je dostupný v členské zóně.

Neperiodické odborné publikace, na kterých se významně podílelo OSMD:

  • Bytové domy – zdroj příjmů i povinností

Nakladatelství Wolters Kluwer, 2. vydání, březen 2022, autorka Ing. Simona Kropáčková. Aktuální průvodce bytovou problematikou, na jejímž vzniku se významně podílelo i OSMD, autorsky přispěl a její obsah redigoval předseda RNDr. Tomislav Šimeček, mezi autory dále nalezneme spolupracující daňovou poradkyni Ing. Magdalenu Čudovou, odbornici na rozúčtování tepla Věru Brodeckou a další autory. Kniha je vítaným pomocníkem pro ty, kteří se věnují nájemnímu bydlení.

Knihu je možné objednat na stránkách nakladatelství Wolters Kluwer

  • Místně obvyklé nájemné

Občanské sdružení majitelů domů, bytů a dalších nemovitostí v ČR (OSMD) vydalo publikaci Místně obvyklé nájemné.
Vydáno v Praze, 16.12.2010.

Publikace byla vytvořena v době, kdy v České republice končila regulace nájemného a nebyla stanovena ani pravidla MMR pro přípravu mapy místně obvyklého nájemného.V tuto dobu vydalo OSMD v předstihu knihu předních ekonomických odborníků (z Vysoké školy ekonomické v Praze, Ústavu osobního inženýrství v Brně, Institutu regionálních informací v Brně a dalších). Ta definuje, co je to místně obvyklé nájemné, z jakých údajů je možné ho zjišťovat, jaký význam má, k čemu má sloužit a kde je, možné ho zjistit. Přechod na placení místně obvyklého nájemného je cestou k ústavně konformnímu nájemnímu právu, které ale musí být ještě doplněno návratem k obnovení všech vlastnických práv.

Představení publikace najdete ZDE.
V prodeji u LINDE PRAHA a v ústřední kanceláři OSMD v Praze.

  • Regulace nájemného – Mýty a důsledky

Místopředseda OSMD Robert Axamit vydal brožuru na téma Regulace nájemného – Mýty a důsledky, kde se snaží vyvrátit mýty o regulovaném nájemném a naznačit i jeho důsledky. Celý text je ke stáhnutí níže. Autor vítá veškeré připomínky.
Praha, 1.3.2010
Regulace nájemného – mýty a důsledky