Vznik velkého počtu i nekvalitních ubytoven a jejich lokalizace převážně v oblastech s vysokou nezaměstnaností je důsledek legislativního paskvilu připraveného Ministerstvem práce a sociálních věcí  .

Vznik velkého počtu i nekvalitních ubytoven a jejich lokalizace převážně v oblastech s vysokou nezaměstnaností je důsledek legislativního paskvilu připraveného Ministerstvem práce a sociálních věcí (část pojednávající o doplatku na bydlení, §33-35 zákona 111/2006 Sb., o pomoci v hmotné nouzi). Tento zákon vychází – v rozporu s Ústavou – z pozic utopického komunismu, že je třeba splnit potřeby člověka a nikoliv jej vést (zejména jej ekonomicky motivovat) k tomu, aby se v zájmu svém i celé společnosti snažil ze všech sil živit poctivou prací, jak ukládá Ústava.

MPSV tímto zavedením doplatku na bydlení, jehož poskytování není podmíněno prokazatelným úsilím živit se prací, otevřelo penězovod všem, kteří byli ochotni ubytovávat skupinu lidí v zaviněné nouzi, kde příčinou jejich vyloučení z tržního nájemního bydlení nebylo jen otázkou finanční nedostatečnosti, ale zejména jejich rizikovosti jako partnerů závazkového vztahu. Tento nesmyslný penězovod všem, kdo měli nebo si

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se