V prosinci 2017 a lednu 2018 se předseda sdružení RNDr. Tomislav Šimeček zúčastnil několika setkání tzv. “expertních skupin”, které k tématu sociálního bydlení svolávalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Na setkání prezentoval výsledky jednání u úřadu ombudsmana ze srpna 2015, kdy se paní ombudsmanka Mgr. Anna Šabatová, Ph.D. vyjádřila v tom smyslu, že pronajímatelé mají […]

V prosinci 2017 a lednu 2018 se předseda sdružení RNDr. Tomislav Šimeček zúčastnil několika setkání tzv. “expertních skupin”, které k tématu sociálního bydlení svolávalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Na setkání prezentoval výsledky jednání u úřadu ombudsmana ze srpna 2015, kdy se paní ombudsmanka Mgr. Anna Šabatová, Ph.D. vyjádřila v tom smyslu, že pronajímatelé mají legální nárok zjišťovat u zájemců o bydlení, zda tito mají kompetence k bydlení – viz článek zde. 

Jedna z členek expertní skupiny (Mgr. Eliška Černá, Ph.D., odborná asistentka na Katedře sociální práce Fakulty sociálních studií na Ostravské univerzity) následně podrobila tyto informace dalšímu zkoumání,  výsledkem byla žádost o detailnější vyjádření právních odborníků z úřadu ombudsmana. Toto vyjádření žádala přiložit k zápisu expertní skupiny. Zde je: (barevně jsou navrhovaná doplnění předsedy OSMD RNDr. T. Šimečka) 

“Hlavním tématem kulatého stolu (v kanceláři ombudsmanky 27.8.2015), byla odpověď na dotaz ARK a OSMD, jak

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se