VÝBĚR NÁJEMCE DALŠÍ RADY, VZORY A UŽITEČNÉ INFORMACE NAJDETE v členské zóně. Uzavření nájemní smlouvy předchází obvykle výběr nájemce. Co by vám mohlo pomoci při rozhodování o tom, komu váš majetek svěříte? Co jste oprávněni zjišťovat a jaké otázky můžete klást, abyste jednali korektně a nemohli být obviněni například z diskriminace ? To pro všechny […]

VÝBĚR NÁJEMCE
DALŠÍ RADY, VZORY A UŽITEČNÉ INFORMACE NAJDETE v členské zóně.

Uzavření nájemní smlouvy předchází obvykle výběr nájemce. Co by vám mohlo pomoci při rozhodování o tom, komu váš majetek svěříte? Co jste oprávněni zjišťovat a jaké otázky můžete klást, abyste jednali korektně a nemohli být obviněni například z diskriminace ? To pro všechny pronajímatele zjišťoval již v roce 2015 předseda OSMD RNDr. Šimeček při jednání s paní ombudsmankou Šabatovou v Brně.

Především máte právo zjišťovat, jestli má zájemce o nájem ve vašem bytě KOMPETENCE K BYDLENÍ (tj. soubor vlastností, schopností, předpokladů a způsobilosti k nájemnímu bydlení). Jaké to jsou a další podrobnosti (například důvody, které k tomuto jednání vedly) si můžete  přečíst po přihlášení do členské zóny OSMD.