Pronajímatelé zakoupili na podzim roku 2014 byt, ve kterém se zdržovaly 2 osoby bez právního titulu. Konkurzní správce majitele ujistil, že tyto osoby nemají na užívání bytu právo. Noví majitelé jim tedy nechali několik měsíců na vystěhování, ale když ani po několika výzvách k vystěhování nedošlo, nehodlali už strpět, aby jejich nemovitost někdo nadále užíval bez […]

Pronajímatelé zakoupili na podzim roku 2014 byt, ve kterém se zdržovaly 2 osoby bez právního titulu. Konkurzní správce majitele ujistil, že tyto osoby nemají na užívání bytu právo. Noví majitelé jim tedy nechali několik měsíců na vystěhování, ale když ani po několika výzvách k vystěhování nedošlo, nehodlali už strpět, aby jejich nemovitost někdo nadále užíval bez smlouvy, bez úhrad, proti jejich vůli a svítil načerno přivedenou elektřinou. Rozhodli se jednat. V lednu 2015 svépomocně vystěhovali neplatiče a tyto osoby je následně za tento akt zažalovaly. Podle Okresního soudu v Lounech se majitelé dopustili přečinu porušení domovní svobody.

Jednání soudu se několikrát zúčastnil i místopředseda OSMD Ing. Karel Polata, který k tomu dodává:

“Od soudu se majitelům dostalo, mimo odsouzení, i několika knížecích rad. Měli prý, místo svépomoci, údajně požádat soud o předběžné opatření. V OSMD /sdružujícím pronajímatele/ neznáme v ČR jediný případ, kdy by se tímto institutem podařilo někoho vystěhovat. Či snad měli podat žalobu na vyklizení?
Ta běžně trvá 900 i více dní. Já jsem u té poslední čekal 600 dní, než se 2 pražské obvodní soudy (za několikeré asistence MS) dohodly, který to vlastně začne soudit …”

Více o tomto případu si můžete přečíst v článku na serveru Idnes

Tento případ budeme i nadále sledovat a informovat vás.