V rozhovoru pro server Hypoindex.cz se výkonný místopředseda OSMD Ing. Milana Krček vyjadřuje k moratoriu na nájemné a k dalším aktuálním rozhodnutím vlády. V opatření jako je moratorium na nájemné vidí ze strany vlády především snahu o sebeprezentaci, nikoliv opatření s reálným smyslem. “Navíc se tím opět snaží vrazit klín mezi pronajímatele a nájemce. Tím, […]

V rozhovoru pro server Hypoindex.cz se výkonný místopředseda OSMD Ing. Milana Krček vyjadřuje k moratoriu na nájemné a k dalším aktuálním rozhodnutím vlády.

V opatření jako je moratorium na nájemné vidí ze strany vlády především snahu o sebeprezentaci, nikoliv opatření s reálným smyslem. “Navíc se tím opět snaží vrazit klín mezi pronajímatele a nájemce. Tím, že se vytvoří dojem, že poskytovatelé bydlení jen čekali na příležitost, jak svého nájemníka (osobně používám název klienta) napálit. To s realitou nemá nic společného,” říká Milan Krček a dále upřesňuje, že tento a další související kroky (tj. zákony umožňující odklad nájemného) jsou nekoncepční. “Připadá mi, že vláda podlehla pocitu „nesnesitelné lehkosti“ přijímání kontroverzních zákonů ve zrychleném nouzovém režimu.”

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE (Hypoindex, 27.5., autor Daniel Mareš)