Majitelům domů by mohl být zakázán prodej, pokud nesplní nová “zelená” pravidla. Vláda Spojeného království si klade za cíl do roku 2028 mít 600 000 domů vybavených tepelnými kotli, aby se do roku 2050 dosáhlo uhlíkové neutrality. Vláda nicméně zrušila odpovídající granty, takže majitelé domů budou muset tuto renovaci financovat sami, a pokud tak neučiní, může […]

Majitelům domů by mohl být zakázán prodej, pokud nesplní nová “zelená” pravidla.
Vláda Spojeného království si klade za cíl do roku 2028 mít 600 000 domů vybavených tepelnými kotli, aby se do roku 2050 dosáhlo uhlíkové neutrality. Vláda nicméně zrušila odpovídající granty, takže majitelé domů budou muset tuto renovaci financovat sami, a pokud tak neučiní, může se stát, že jim bude zakázáno prodat svůj dům, bude jim zakázáno refinancování hypoték atd.
Podle společnosti Heatable může nová instalace kotle dosáhnout hodnocení energetické účinnosti přesahující 300 %, ve srovnání s moderními plynovými kotli, které se pohybují kolem 94 %. Výbor pro změnu klimatu (CCC) odhaduje, že přeměna každého britského domu na nízkouhlíkový systém vytápění by stálo v průměru 26 000 liber, což představuje násobně vyšší náklady než na standardní plynový kotel.
 

22. 6. 2021

Celý článek si přečtěte zde (EN)