Vážení členové OSMD a další pronajímatelé, Generální ředitelství Úřadu práce ČR se na naše sdružení obrátilo s prosbou o spolupráci v souvislosti s rozšířením informace ohledně způsobu čerpání vybraných příspěvků v době epidemie COVID-19. Senát 29. října schválil vládní návrh zákona o některých úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s nouzovým stavem při epidemii. Cílem […]

Vážení členové OSMD a další pronajímatelé,

Generální ředitelství Úřadu práce ČR se na naše sdružení obrátilo s prosbou o spolupráci v souvislosti s rozšířením informace ohledně způsobu čerpání vybraných příspěvků v době epidemie COVID-19.

Senát 29. října schválil vládní návrh zákona o některých úpravách v oblasti dávek státní sociální podpory a příspěvku na péči v souvislosti s nouzovým stavem při epidemii. Cílem tohoto návrhu je umožnit kontinuální výplatu příspěvku na bydlení, přídavku na dítě a navýšeného příspěvku na péči. Úřad práce ČR nyní žádá o omezení kontaktu s jeho úředníky a doporučuje vyčkat s dokládáním podkladů za červenec, srpen a září 2020. Předmětný návrh vládního zákona podepsal už i prezident ČR, takžeplatí, že Úřad práce ČR bude výše uvedené dávky automaticky vyplácet příjemcům ve stejné výši jako v předcházejícím čtvrtletí. Informační leták Úřadu práce ČR viz níže.

Prosíme o předání výše uvedené informace a přiloženého letáku všem vašim nájemníkům, kteří pobírají některý z uvedených příspěvků. V případě, že některý z vašich nájemníků bude chtít podat novou žádost o jakoukoli nepojistnou sociální dávku (včetně výše uvedených), doporučuje Úřad práce ČR využít možnosti elektronického podání.

Aktuální informace naleznete na webu Úřadu práce – ZDE a také na Facebooku Úřadu práce ČR.

Velice vám děkujeme za spolupráci v této záležitosti a přejeme vám pevné zdraví.

 

Správní rada OSMD

23.10.2020