Minulý týden se na jednání vlády shodli ministři, jakým způsobem bude stát přispívat na ubytování ukrajinských běženců. Vláda schválila příspěvek 200 korun za osobu a noc na dočasné nouzové přístřeší, kterým jsou například tělocvičny a podobná zařízení. V jiných ubytovacích zařízeních bude dotace státu činit 250 korun. Částka je nezávislá na věku ubytovaného, navýšit by ji […]

Minulý týden se na jednání vlády shodli ministři, jakým způsobem bude stát přispívat na ubytování ukrajinských běženců. Vláda schválila příspěvek 200 korun za osobu a noc na dočasné nouzové přístřeší, kterým jsou například tělocvičny a podobná zařízení. V jiných ubytovacích zařízeních bude dotace státu činit 250 korun. Částka je nezávislá na věku ubytovaného, navýšit by ji měly kraje.

Lidé, kteří u sebe doma či ve svých bytech ubytují uprchlíky, by mohli dostávat na ubytovanou osobu solidární příspěvek 3000 korun měsíčně, nejvíce ale 9000 korun měsíčně na domácnost. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS) se příspěvek nebude danit. Vláda by o tom ve svém nařízení mohla rozhodnout tento týden poté, co začne platit nový zákon o zaměstnávání a zabezpečení uprchlíků.

Zdroj: České noviny, 16.3.2022

Sledujte náš web, o dalším vývoji vás budeme informovat.