Termín pro vyúčtování služeb za rok 2020 narozdíl od loňského roku nebude posunut zákonem na 1.září (loni byl termín prodloužen s ohledem na komplikace kvůli koronavirové pandemii).  Platí tedy lhůta do 4 měsíců od konce zúčtovacího období – obvykle konec dubna.  Vzhledem k trvající pandemické situaci však Ministerstvo pro místní rozvoj (které OSMD v této věci […]

Termín pro vyúčtování služeb za rok 2020 narozdíl od loňského roku nebude posunut zákonem na 1.září (loni byl termín prodloužen s ohledem na komplikace kvůli koronavirové pandemii).  Platí tedy lhůta do 4 měsíců od konce zúčtovacího období – obvykle konec dubna.  Vzhledem k trvající pandemické situaci však Ministerstvo pro místní rozvoj (které OSMD v této věci oslovilo) přijalo výkladové stanovisko, které oboustranně promíjí placení pokut z důvodu omezení způsobených opatřeními přijatými v souvislosti s pandemií nemoci COVID-19.

 

Důležité informace týkající se Vyúčtování služeb najdou naši členové v časopise Střecha 1/2021, který je ke stažení v členské zóně a který právě v těchto dnech rozváží pošta v tištěné podobě.