Paříž dosáhla dalšího vítězství ve svém boji proti turistickým nájmům typu Airbnb, které jsou považovány za invazivní. Kasační soud ve třech rozsudcích ze dne 18. února potvrdil nařízení přijatá pařížskou městskou radou a odůvodnil to bojem proti nedostatku tradičních nájemních bytů. To ve svém důsledku znamená, že pronajímatelé, kteří nepronajímají své hlavní bydliště, musí požádat […]

Paříž dosáhla dalšího vítězství ve svém boji proti turistickým nájmům typu Airbnb, které jsou považovány za invazivní. Kasační soud ve třech rozsudcích ze dne 18. února potvrdil nařízení přijatá pařížskou městskou radou a odůvodnil to bojem proti nedostatku tradičních nájemních bytů.

To ve svém důsledku znamená, že pronajímatelé, kteří nepronajímají své hlavní bydliště, musí požádat o změnu užívání bytu z bytového na komerční nájem – což je chápáno jako sezónní pronájem. Aby tak mohli učinit, musí současně kompenzovat ztracené čtvereční metry bydlení vytvořením stejného počtu metrů čtverečních, resp. dokonce dvojnásobného ve vybraných (tzv. posílených) sektorech.

 

18. 2. 2021

Celý článek si přečtěte zde (FR)