30. srpna byla v krajích spuštěna druhá vlna tzv. "kotlíkových dotací". Díky tomuto dotačnímu programu mohou domácnosti získat příspěvek na nový zroj vytápění až do výše 127.500 Kč.

30. srpna 2017 byla v krajích spuštěna druhá vlna tzv. “kotlíkových dotací”. Díky tomuto dotačnímu programu mohou domácnosti získat příspěvek na nový zroj vytápění až do výše 127.500 Kč. Jedná se o finanční podporu z prostředků Evropské unie za účelem zlepšení životního prostředí v nejvíce znečištěných oblastech ČR.

Jako první začal přijímat žádosti Karlovarský kraj, 5. září se k němu připojí Moravskoslezský kraj a další budou následovat. Žádosti bude možné podávat elektronicky přes počítač, tedy z pohodlí domova.

Dotaci lze získat na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nový plynový kondenzační kotel, tepelné čerpadlo, kotel na biomasu či automatický kombinovaný kotel. Je možné ji použít na pořízení zdroje vytápění a jeho instalaci v rodinném domě, novou nebo zrekonstruovanou otopnou soustavu, úpravy spalinových cest i zpracování dokumentace. Nově není třeba realizovat mikroenergetická opatření, např. dílčí výměnu oken či zateplení střechy.

Zajímavou možnost s různými bonusy nabízí také kombinace tohoto dotačního programu s Novou zelenou úsporám, o této možnosti jsme psali zde 

Více informací o Kotlíkových dotacích naleznete na stránkách Ministerstva životního prostředí