O reformě daně z nemovitosti bylo rozhodnuto již před více než dvěma lety poté, co Spolkový ústavní soud vyzval k nové regulaci. Finanční úřady dosud vypočítávaly hodnotu nemovitosti na základě zcela zastaralých údajů. Od roku 2025 se má použít nová metoda výpočtu. Předtím však musí být v Německu přeceněno téměř 36 milionů nemovitostí a na […]

O reformě daně z nemovitosti bylo rozhodnuto již před více než dvěma lety poté, co Spolkový ústavní soud vyzval k nové regulaci. Finanční úřady dosud vypočítávaly hodnotu nemovitosti na základě zcela zastaralých údajů. Od roku 2025 se má použít nová metoda výpočtu. Předtím však musí být v Německu přeceněno téměř 36 milionů nemovitostí a na tento úkol zůstávají majitelé domů sami. V létě musí miliony majitelů domů nahlásit daňovým úřadům všechny potřebné údaje. Problematické může být shromažďování informací, jako jsou čísla parcel, úřední plochy, katastrální čísla, ale také obytné plochy a standardní hodnoty pozemků.
Haus und Grund (Sdružení vlastníků nemovitostí) společně se Svazem daňových poplatníků žádá o prodloužení lhůty o tři měsíce do konce ledna 2023.
I když daň z nemovitosti platí každý majitel nemovitosti, může ji přenést na nájemce v rámci nákladů za služby.

Celý článek v originále si přečtěte zde (DE) 

17.4.2022