Centrum sociálních služeb Praha dne 13. 1.2021 spustilo projekt Nábytkové banky. Nábytková banka Praha poskytuje nábytek a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů jako jsou samoživitelky, rodiny s dětmi, senioři, lidé se zdravotním znevýhodněním nebo lidé bez domova při jejich zabydlování. “Chceme se jako město postarat o všechny potřebné Pražany, kteří se dostávají do těžkého dilematu, […]

Centrum sociálních služeb Praha dne 13. 1.2021 spustilo projekt Nábytkové banky.

Nábytková banka Praha poskytuje nábytek a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů jako jsou samoživitelky, rodiny s dětmi, senioři, lidé se zdravotním znevýhodněním nebo lidé bez domova při jejich zabydlování.

Chceme se jako město postarat o všechny potřebné Pražany, kteří se dostávají do těžkého dilematu, zda zaplatí první nájem, pořídí postýlku pro své děti, nebo koupí vařič, aby jim mohli uvařit jídlo. A zároveň také zachráníme věci, které často končí ve sběrném dvoře nebo na smetišti, a přitom mohou ještě dobře sloužit. Jsem ráda, že se mi podařilo vedení města přesvědčit o potřebnosti mít v Praze vlastní nábytkovou banku,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky Milena Johnová (celý článek v Parlamentních listech z 13.1.)

Pokud vyřazujete stále funkční nábytek, elektrospotřebiče nebo další vybavení domácnosti, podívejte se na stránky Nábytkové banky  a pročtěte si podmínky, za jakých toto vybavení pracovníci Centra sociálních služeb přijímají. Může vás potom hřát dobrý pocit ze záslužného skutku pomoci znevýhodněným skupinám obyvatel. 

Tento počin kvituje i místopředseda OSMD Ing. Karel Polata: “Jako pronajímatel určitého bytového fondu se občas ocitám v situaci, že potřebuji byt vyklidit, a takto by mohl nábytek a vybavení ještě někomu posloužit, takže tuto iniciativu vítám.”