Takových případů se vyskytuje mnoho a zkušenosti našich členů hovoří o tom, že není vůbec jednoduché tento problém vyřešit. O čem je řeč? O tzv. „mrtvých duších“ ve Vašem domě, tedy o lidech, kteří tam mají nahlášen trvalý pobyt, ale přesto je nikdo včetně Vás nikdy neviděl. Na matrice nechtějí ani slyšet o tom, že […]

Takových případů se vyskytuje mnoho a zkušenosti našich členů hovoří o tom, že není vůbec jednoduché tento problém vyřešit.

O čem je řeč? O tzv. „mrtvých duších“ ve Vašem domě, tedy o lidech, kteří tam mají nahlášen trvalý pobyt, ale přesto je nikdo včetně Vás nikdy neviděl. Na matrice nechtějí ani slyšet o tom, že by trvalý pobyt těmto lidem zrušili. Je na Vás dokázat, že už v domě nebydlí, nebo dokonce nikdy nebydleli.

Podle zákona č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel musí navrhovatel dokázat ohlašovně existenci důvodů pro zrušení údaje o místu trvalého pobytu. 

Jak to ale udělat?

O tom pojednává nejnovější článek JUDr. Odehnala s názvem Trvalý pobyt osob, které v domě nebydlí. Dostupný pro členy OSMD v členské zóně!

Pokud nejste našimi členy, ale chtěli byste se jimi stát, přečtěte si vše o Podmínkách členství