Rodiny a senioři pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči zřejmě nebudou muset pro nárok na výplatu ve 2. čtvrtletí dokládat Úřadu práce ČR příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. Vypývá to z tiskové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí. Celá tisková zpráva je ke […]

Rodiny a senioři pobírající přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo zvýšený příspěvek na péči zřejmě nebudou muset pro nárok na výplatu ve 2. čtvrtletí dokládat Úřadu práce ČR příjmy a náklady na bydlení za první tři měsíce letošního roku. Vypývá to z tiskové zprávy Ministerstva práce a sociálních věcí.

Celá tisková zpráva je ke stažení ZDE

MPSV také navrhuje zjednodušení správního řízení v oblasti nepojistných sociálních dávek. Jde o změny dočasné, které reagují na mimořádná opatření vlády v souvislosti s COVID-19. Záměr ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) dne 26. března schválila vláda. Zákon ještě musí schválit ve stavu legislativní nouze obě komory Parlamentu a podepsat prezident republiky.

Pokud se tedy vaši nájemci chtějí v těchto dnech vydat na úřad práce kvůli příspěvku na bydlení, doporučujeme počkat (cca 10 dní). Pokud dojde ke schválení tohoto návrhu, budou příspěvek na bydlení pobírat dosavadní příjemci na základě dokladů z minulosti bez nutnosti kontaktovat úřad práce.

Kde najdete podobné informace o chystaných a realizovaných úlevách a podpoře některých skupin obyvatel postižených koronavirovou pandemií? Přinášíme Vám několik utečných odkazů ZDE