Dne 4. března proběhlo na Ministerstvu práce a sociálních věcí setkání pracovní skupiny na téma „revize dávek na bydlení“. Za OSMD se zúčastnil předseda RNDr. Tomislav Šimeček a místopředseda Ing. Karel Polata. Z úst zástupkyně Ministerstva průmyslu a obchodu zaznělo sdělení, že premiér Andrej Babiš po jednání vlády minulou středu zastavil další práce na novele […]

Dne 4. března proběhlo na Ministerstvu práce a sociálních věcí setkání pracovní skupiny na téma „revize dávek na bydlení“. Za OSMD se zúčastnil předseda RNDr. Tomislav Šimeček a místopředseda Ing. Karel Polata. Z úst zástupkyně Ministerstva průmyslu a obchodu zaznělo sdělení, že premiér Andrej Babiš po jednání vlády minulou středu zastavil další práce na novele živnostenského zákona, která měla zařadit pronájem mezi koncesované živnosti. Správní radě se podařilo pana premiéra ještě předtím kontaktovat a zaslat mu stanovisko OSMD k připravované novele.

Ministryně Maláčová a starostové některých severočeských obcí se ale stále domnívají, že by tento krok zlepšil situaci okolo problematického „obchodování s chudobou“ a špatně nastavených dávek na bydlení. Proto bude správní rada situaci, v zájmu našich členů, i nadále bedlivě sledovat!