Z návrhu připraveného pro jednání vlády vyplývá, že už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Podle něj se moratorium zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v době koronavirové epidemie. Omezení možnosti stěhování ale nyní podle ministerstva pominulo a nehrozí ani zneužití silnějšího postavení pronajímatele vůči nájemníkovi, který si […]

Z návrhu připraveného pro jednání vlády vyplývá, že už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. Podle něj se moratorium zavádělo s ohledem na sníženou mobilitu obyvatel, omezené možnosti provádění prohlídek a omezené možnosti stěhování v době koronavirové epidemie. Omezení možnosti stěhování ale nyní podle ministerstva pominulo a nehrozí ani zneužití silnějšího postavení pronajímatele vůči nájemníkovi, který si nyní může volně vybírat z široké nabídky bytů k pronájmu.  

Moratorium kritizovala část opozice a některé organizace, OSMD nevyjímaje.

K tomuto aktuálnímu kroku se vyjádřil do médií místopředseda OSMD Milan Krček  – CNN Prima News, 1.6.2020 (minuta 12:50)