Novelu zákona o elektronických komunikacích (zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých  souvisejících zákonů) schválila v červnu Poslanecká sněmovna, na konci září ji podepsal prezident republiky. OSMD se již na jaře vymezilo proti pozměňovacímu návrhu, který se týká vybudování rozvodu sítě elektronických komunikací v bytových domech, tedy vybudování rozvodu vedoucího k […]

Novelu zákona o elektronických komunikacích (zákon č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých  souvisejících zákonů) schválila v červnu Poslanecká sněmovna, na konci září ji podepsal prezident republiky.

OSMD se již na jaře vymezilo proti pozměňovacímu návrhu, který se týká vybudování rozvodu sítě elektronických komunikací v bytových domech, tedy vybudování rozvodu vedoucího k bytu žadatele o připojení přes společné prostory domu. Návrh obsahuje povinnosti vlastníka umožnit uživateli domu zřízení vnitřního komunikačního vedení. 

V červnu proto OSMD zaslalo poslancům Stanovisko , kde toto ustanovení hodnotíme jako nepřiměřeně zasahující do vlastnických práv majitelů domů. 

V tomto duchu se v pátek 15.10. vyjádřil také předseda sdružení Ing. Milan Krček do Českého rozhlasu  (Reportáž začíná v čase: 9:51, vstup Milana Krčka je v čase 9:54)

Novela zákona (vč. zmiňovaného pozměňovacího návrhu) byla dne 18.10. 2021 publikována ve Sbírce zákonů, účinná bude od 1.1.2022 s tím, že některé části mají rozdílná nabytí účinnosti.

Text novely mohou naši členové nalézt v členské zóně v sekci Zákony a předpisy.