V pátek 26.6. spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu dotační program Covid-nájemné. Žadatelé z řad podnikatelů postižených zavřením svých provozoven v důsledku epidemie Covid-19 mohou žádat stát o příspěvek na nájemné za období duben – květen – červen 2020. Pro naše členy máme v členské zóně aktuální praktické informace o tomto dotačním programu  včetně vzoru dodatku […]

V pátek 26.6. spustilo Ministerstvo průmyslu a obchodu dotační program Covid-nájemné. Žadatelé z řad podnikatelů postižených zavřením svých provozoven v důsledku epidemie Covid-19 mohou žádat stát o příspěvek na nájemné za období duben – květen – červen 2020.

Pro naše členy máme v členské zóně aktuální praktické informace o tomto dotačním programu  včetně vzoru dodatku do nájemní smlouvy (v sekci Covid -19)!

Základní informace o programu najdete zde

Hlavní podmínky nutné pro splnění kritérií na přidělení dotace jsou jednak dohoda s pronajímatelem o poskytnutí slevy 30% a následné uhrazení 50% měsíčního nájemného žadatelem za zmiňované 3 měsíce.

K  podmínkám pro splnění dotace se krátce vyjádřil místopředseda OSMD Milan Krček v Událostech České televize s datem 26.6.2020.

Tématu se týká hned úvodní reportáž – (vyjádření M. Krčka v minutě 2:12) – ZDE

Nejste našimi členy a chcete se jimi stát? Přečtěte si vše o Podmínkách členství