Minulý týden byl v italském senátu schválen základní text zákona o regeneraci měst. Jeho hlavní dva principy spočívají ve snížení počtu opuštěných a nevyužívaných nemovitostí ve městech prostřednictvím výrazných daňových slev na nemovitosti zapojené do regenerace měst a podstatné zvýšení daně pro ty, kteří vlastní nemovitost, ale nevyužívají ji. Nemovitosti, jež mají být podporovány, jsou určeny […]

Minulý týden byl v italském senátu schválen základní text zákona o regeneraci měst. Jeho hlavní dva principy spočívají ve snížení počtu opuštěných a nevyužívaných nemovitostí ve městech prostřednictvím výrazných daňových slev na nemovitosti zapojené do regenerace měst a podstatné zvýšení daně pro ty, kteří vlastní nemovitost, ale nevyužívají ji.

Nemovitosti, jež mají být podporovány, jsou určeny obcemi po průzkumu území, které identifikují situace městské, sociální, environmentální degradace. Analýza má být provedena také na základě informací od vlastníků dotčených budov nebo oblastí. Aby mohla být udělena podpora, je vyžadován souhlas městské rady a pokud se projekt týká území více než jedné obce, je nutný souhlas programové konference. Pro ty, kteří obnovují své nemovitosti, existují značné výhody.

 

14. 3. 2021

Celý článek si přečtěte zde (IT)