Co kdyby se snížila daň z nemovitosti majitelům nemovitostí, kteří renovovali své domy/byty? To požaduje Národní unie vlastníků nemovitostí (UNPI). Podle nedávného průzkumu Asociace francouzských starostů plánuje více než třetina obcí letos zvýšit daň z nemovitosti. Je to jen menšina obcí, ale pro majitele nemovitostí je to příliš mnoho. Jde pouze o nárůst o 2 […]

Co kdyby se snížila daň z nemovitosti majitelům nemovitostí, kteří renovovali své domy/byty? To požaduje Národní unie vlastníků nemovitostí (UNPI). Podle nedávného průzkumu Asociace francouzských starostů plánuje více než třetina obcí letos zvýšit daň z nemovitosti. Je to jen menšina obcí, ale pro majitele nemovitostí je to příliš mnoho. Jde pouze o nárůst o 2 % až 3%, jak slíbili dotazovaní starostové, ale „je to pořád 2 až 3krát více než inflace“, ostře nesouhlasí Pierre Hautus, generální ředitel UNPI.
S uvedeným je o to horší se smířit, protože se jedná o další krok nad rámec zvráceného efektu spojeného s obnovou bydlení, kterou ukládá vláda. „Když renovujete svůj dům, zlepšíte jeho kvalitu a tím i zdanění. Daň z nemovitosti se proto zvýší. Je to cynické,“ analyzuje Pierre Hautus.

6. 5. 2021
Celý článek (v originále) si přečtěte zde (FR)