V pondělí 29. května v 10:00 začíná příjem žádostí o dotaci v dotačním programu Dešťovka. Tento program vyhlásily Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí za účelem boje se suchem, které každoročně ohrožuje některé obce v naší zemi. Principem je využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě. Základní a nejjednodušší systém, […]

V pondělí 29. května v 10:00 začíná příjem žádostí o dotaci v dotačním programu Dešťovka. Tento program vyhlásily Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí za účelem boje se suchem, které každoročně ohrožuje některé obce v naší zemi. Principem je využití srážkové a odpadní vody v domácnosti i na zahradě.

Základní a nejjednodušší systém, tj. pořízení nádrže na dešťovou vodu s využitím pouze pro zálivku zahrady mohou  využít jen domácnosti v obcích zasažených suchem, sofistikovanější systémy využívající dešťovou vodu i na splachování toalet nebo recyklující odpadní vodu si pak mohou s dotací pořídit lidé po celé České republice.

Seznam obcí zasažených suchem a další informace najdete webových stránkách dotačního programu Dešťovka zde