Daňové přiznání k dani z nemovitosti musíte podat do 31.1.2019, pokud jste v loňském roce nabyli nemovitost. To znamená, pokud jste nemovitost koupili, dostali darem či zdědili.  Tato povinnost se vás týká také v případě, že jste výrazněji měnili parametry nemovitosti (té, kterou jste přiznali i zdanili v minulosti). Co to znamená výrazně změnit parametry […]

Daňové přiznání k dani z nemovitosti musíte podat do 31.1.2019, pokud jste v loňském roce nabyli nemovitost. To znamená, pokud jste nemovitost koupili, dostali darem či zdědili. 

Tato povinnost se vás týká také v případě, že jste výrazněji měnili parametry nemovitosti (té, kterou jste přiznali i zdanili v minulosti).

Co to znamená výrazně změnit parametry nemovitosti? Například větší rekonstrukce, přístavba, přestavba, změna výměru nemovitosti či změna charakteru parcely.

Pokud nemovitost vlastníte již delší dobu, řádně jste k ní v minulosti podali daňové přiznání a žádné výrazné změny na ní neproběhly, týká se vás pouze povinnost zaplatit daň z nemovitosti, a to do 31. května 2019.

Podrobněji o daňovém přiznání například zde

Daňové poradenství v rámci našeho sdružení probíhá od ledna do března. Jste-li našimi členy, můžete se objednat na daňové konzultace.