Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou výzvu programu Covid-nájemné. Určen je podnikatelům, kteří museli kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách. Rozhodným obdobím, na které bude poskytována podpora, jsou měsíce červenec, srpen a září 2020. Výše podpory činí 50 % rozhodného nájemného na rozhodné období. […]

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo druhou výzvu programu Covid-nájemné. Určen je podnikatelům, kteří museli kvůli krizovým mimořádným opatřením dočasně uzavřít provozovny pro maloobchodní činnost a poskytování služeb zákazníkům v těchto provozovnách.

Rozhodným obdobím, na které bude poskytována podpora, jsou měsíce červenec, srpen a září 2020.
Výše podpory činí 50 % rozhodného nájemného na rozhodné období.
Participace pronajímatele ve formě jakékoli slevy na nájemném není požadována (zde je rozdíl oproti první výzvě z jara).

Žádost o podporu mohou podnikatelé splňující podmínky podávat od dnešního dne, tedy 21.října od 9 hodin do 21.ledna 2021 (23:59 hod.).

Více informací na stránkách MInisterstva průmyslu a obchodu

AKTUALITA Z 27.10. 2020naši členové si mohou přečíst aktuální rozbor této výzvy od spolupracujícího advokáta JUDr. Jiřího Odehnala v členské zóně webu v sekci Covid!