Bruselský parlament přijal velkou většinou hlasů projekt reformy práva na veřejnou správu bytů. Od roku 2003 to umožňuje obcím a zejména CPAS dočasně spravovat neobydlené nebo nehygienické byty za účelem jejich renovace a pronájmu za snížené nájemné po dobu 9 let. Právo veřejné správy lze vykonávat dobrovolně, se souhlasem vlastníka nemovitosti, nebo nuceně, pokud je […]

Bruselský parlament přijal velkou většinou hlasů projekt reformy práva na veřejnou správu bytů. Od roku 2003 to umožňuje obcím a zejména CPAS dočasně spravovat neobydlené nebo nehygienické byty za účelem jejich renovace a pronájmu za snížené nájemné po dobu 9 let.

Právo veřejné správy lze vykonávat dobrovolně, se souhlasem vlastníka nemovitosti, nebo nuceně, pokud je vlastník nedbalý. Na papíře existuje již téměř 20 let, ale v praxi se zatím uplatňovalo jen málo.

Vycházeje z předpokladu, že v mnoha případech je neobsazenost bytů v rozporu s právem na střechu nad hlavou, státní tajemnice pro bydlení Nawal Ben Hamou (PS) následně předložila parlamentu návrh reformy, která má odstranit překážky práva na veřejnou správa neobydlených bytů.

Celý článek v originálním znění si přečtěte zde (FR)