Od 1. ledna 2021 mohou majitelé domů, kteří začínají demolovat/rekonstruovat dům, ale také kupující nového domu, využívat 6% sazbu DPH. Cíl je dvojí: podpořit soukromé osoby, které chtějí získat nový domov, ale také urychlit obnovu části portfolia rezidenčních nemovitostí. V celé Belgii může soukromá osoba, která provádí demoliční práce na své nemovitosti, již poté znovu […]

Od 1. ledna 2021 mohou majitelé domů, kteří začínají demolovat/rekonstruovat dům, ale také kupující nového domu, využívat 6% sazbu DPH. Cíl je dvojí: podpořit soukromé osoby, které chtějí získat nový domov, ale také urychlit obnovu části portfolia rezidenčních nemovitostí.

V celé Belgii může soukromá osoba, která provádí demoliční práce na své nemovitosti, již poté znovu postaví, využívat 6% sazbu DPH místo obvykle požadované 21% sazby. To není nic nového, tato výhoda existuje již od roku 2007. Omezila se však na 32 „městských oblastí“, např.  na několik velkých měst ve Valonsku a tucet obcí v Bruselu. Nové opatření se týká celého belgického území.

1.1.2021

Celý článek si přečtěte zde (EN)