Další zpravodajství z bližších i vzdálenějších zemí Evropy nás zavede tentokrát do Srbska.

Prezident Srbska Aleksandar Vučić uvedl, že stát zvažuje zavedení omezení výše nájemného pro mladé lidi do 35 let. Tato iniciativa má vzor ve Španělsku, kde podobné opatření funguje úspěšně.

Hlavním účelem návrhu je omezit dramatický růst cen pronájmů, které se často nehlásí úřadům a motivovat pronajímatele k legalizaci nájmů a placení daní.

Celý článek v originále si můžete přečíst zde: (SRP)

 

28.8.2025