Ing. Karel Polata, místopředseda Občanského sdružení majitelů domů v ČR.

Ing. Karel Polata se narodil v roce 1961. Vystudoval FS ČVUT a do roku 1990 pracoval v několika pozicích – např. jako technik výzkumu na mechanizační fakultě ČZÚ.
Od roku 1991 úspěšně podniká a již více než 25 let spravuje bytové nemovitosti dvou firem. Řešením problémů spojených s nájemním bydlením se tedy věnuje “profesionálně”. Přivedly jej už před mnoha lety do řad OSMD, kde se prosazení návrhů na jejich nápravu intenzivně věnoval. Pracoval např. na přípravách stížnosti k Evropskému soudu pro lidská práva i monitoringu průběhu soudních sporů našich členů před soudy vnitrostátními.
Od roku 2010 je členem správní rady OSMD a dále řeší např. i problematiku tzv. „sociálního bydlení“ z pohledu pronajímatele.

Ve svém volném čase se věnuje připomínání hrdinů protinacistického odboje, především spolupracovníků výsadku ANTHROPOID. Instalací pamětních desek méně známým hrdinům, kteří pomáhali výsadkařům a riskovali život svůj i svých rodin, přispívá k tomu, aby jejich jména nebyla zapomenuta. V této svojí aktivitě neunikl pozornosti médií:

Místo toho, abych nutil úřady, začal jsem to dělat sám – INFO.CZ, 13.8.2017

Muž, který sbírá příběhy z popela – IHNED, 27.10.2017

Host: Karel Polata, technik – Český rozhlas, 24.5.2018

Odbojáře připomíná pamětní deska – Česká televize, 13.9.2018

Výstava Anthropoid v Mauthausenu – Česká televize – Události, 26.8.2018

Nacisté zavraždili odbojáře Piskáčka s celou rodinou. Jejich jméno teď nese pražská ulice – ČT, 17.10.2021

 

Blog Karla Polaty na IDNES