Pravidelný pronájem bytů prostřednictvím Airbnb nebo Booking.com je považován za “komerční využití”, a proto je ve vídeňských rezidenčních zónách zakázán. Uvedené potvrdil správní soud. Pro klasifikaci jako „komerční využití“ tedy stačí, když jsou byty pravidelně pronajímány za úplatu. Nezáleží na tom, zda pronajímatel nabízí další služby – například poskytnutí ložního prádla nebo péči o turisty […]

Pravidelný pronájem bytů prostřednictvím Airbnb nebo Booking.com je považován za “komerční využití”, a proto je ve vídeňských rezidenčních zónách zakázán. Uvedené potvrdil správní soud.
Pro klasifikaci jako „komerční využití“ tedy stačí, když jsou byty pravidelně pronajímány za úplatu. Nezáleží na tom, zda pronajímatel nabízí další služby – například poskytnutí ložního prádla nebo péči o turisty na místě.
Lidí, kteří příležitostně pronajímají své vlastní obytné prostory, aby si něco “vydělali”, se to nedotkne, pokud převažuje jejich vlastní využití k bydlení. Nadále je povolen například krátkodobý pronájem obytné plochy o prázdninách nebo o dovolené.

Celý článek v originálním znění (AT)