18.5.2017 – Ve čtvrtek 18. 5. zavítal předseda OSMD do diskuzního pořadu paní Jílkové, tentokrát na téma Zákon o sociálním bydlení. Další pozvaní hosté byli: Michaela Marksová – ministryně práce a soc.věcí, Štěpán Ripka – Platforma pro soc.bydlení, Milan Taraba – Sdružení nájemníků ČR, Marek Benda- místopředseda poslaneckého klubu ODS, Dalibor Blažek – starosta města […]

18.5.2017 – Ve čtvrtek 18. 5. zavítal předseda OSMD do diskuzního pořadu paní Jílkové, tentokrát na téma Zákon o sociálním bydlení.

Další pozvaní hosté byli:

Michaela Marksová – ministryně práce a soc.věcí, Štěpán Ripka – Platforma pro soc.bydlení, Milan Taraba – Sdružení nájemníků ČR, Marek Benda- místopředseda poslaneckého klubu ODS, Dalibor Blažek – starosta města Aš, za občany: I.Syslová – pronajímá a spravuje byty pro soc.slabé v Chomutově a Mostě, T. Trubášová – s manželem a 8 dětmi žije na ubytovně v Praze.

Pan předseda několikrát vyjádřil svůj nesouhlas se stávající podobou zákona, mimo jiné se zrušením příspěvku na bydlení a s majetkovým testováním žadatelů o příspěvek.

Kromě něj se k velmi důležité otázce vyjádřil také náš místopředseda Ing. Karel Polata, který shrnul svoji několikaletou zkušenost se špatným fungováním a nedostatečnou provázaností sociálního systému v tomto státě.

Jeho slova i celý pořad si můžete pustit  v archivu České televize

(Ing. Polata – cca minuta 18., předseda dr. Šimeček mezi minutami 34 – 45)