Nejzazší lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (případně zálohy na tuto daň) je 31. května. Finanční správa by měla poplatníky informovat o jejich daňové povinnosti na rok 2022 jako tradičně formou složenky, kterou jste již nejspíš obdrželi do poštovních schránek nebo formou hromadných předpisných seznamů, které jsou v květnu k nahlédnutí na finančních úřadech. […]

Nejzazší lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (případně zálohy na tuto daň) je 31. května. Finanční správa by měla poplatníky informovat o jejich daňové povinnosti na rok 2022 jako tradičně formou složenky, kterou jste již nejspíš obdrželi do poštovních schránek nebo formou hromadných předpisných seznamů, které jsou v květnu k nahlédnutí na finančních úřadech.

Majitelé datových schránek dostávají namísto složenky informace pro placení daně z nemovitých věcí do svých datových schránek. Poplatníků, kteří jsou přihlášeni k zasílání informace pro placení daně z nemovitých věcí na e-mail nebo platí daň prostřednictvím SIPO, se to netýká.

V případě roční daně nad 5 000 korun potom lze daň zaplatit ve dvou stejně vysokých splátkách během května a listopadu.

Více na stránkách Finanční správy