Jaké televizní a rozhlasové poplatky se platí při individuálním pronájmu bytu? Kdo je poplatníkem těchto poplatků?  Poplatníkem je každý vlastník nebo uživatel přijímače (uživatel – užívá-li někdo přijímač, který není jeho, déle než 30 dní) nebo jiného zařízení, které je schopné reprodukovat jakýkoliv televizní program nebo přijímat rozhlasové vysílání.  Pokud někdo pronajímá nemovitost bez živnostenského […]

Jaké televizní a rozhlasové poplatky se platí při individuálním pronájmu bytu? Kdo je poplatníkem těchto poplatků?

 Poplatníkem je každý vlastník nebo uživatel přijímače (uživatel – užívá-li někdo přijímač, který není jeho, déle než 30 dní) nebo jiného zařízení, které je schopné reprodukovat jakýkoliv televizní program nebo přijímat rozhlasové vysílání. 

Pokud někdo pronajímá nemovitost bez živnostenského oprávnění na tuto činnost, tj. pokud vedle pronájmu nejsou pronajímatelem poskytovány žádné další služby, pak nemusí z přijímače v pronajímané nemovitosti platit poplatek, pokud je již evidován jako poplatník fyzická osoba – domácnost.

Pokud ale nájemce nemovitosti přijímač užívá déle než 30 dní a není evidovaným poplatníkem v místě svého trvalého bydliště, pak je povinností tohoto nájemce se přihlásit k placení televizního poplatku.

To znamená, že v případě, kdy má uživatel trvalé bydliště (uvedené v OP) na jiné adrese, než si pronajal byt (např.

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se