Komentář spolupracujícího advokáta Mgr. Michala Kojana k pilotnímu sporu o uzavření, resp. neuzavření smlouvy s vodárnami.

Vážení členové OSMD,

těm z Vás, kteří sledovali vývoj pilotního soudního sporu o uzavření, respektive neuzavření smlouvy s Pražskými vodovody a kanalizacemi, a. s. (skupina Veolia, dále PVK) o dodávkách a odvádění odpadních vod podle § 8 odst. 6 zákona č. 274/2001 Sb., si dovoluji podat konečnou zprávu.
Mimosoudní jednání o obsahu smlouvy se vedla do června 2017. V rámci nich došlo k několika zmírňujícím úpravám ve prospěch odběratelů, nikoli však zásadním. Smlouva pro Prahu tak byla a stále je pro odběratele nepřátelštější než např. v Brně.  V červnu 2017 byla podána žaloba členem OSMD (dále žalobci) na nahrazení souhlasu PVK s obsahem smlouvy, do kterého žalobci zasahovali v zásadě jen škrtáním těch navrhovaných ustanovení, která byla nadbytečná nebo v rozporu s právní úpravou. V listopadu 2017 byla žaloba rozsudkem Obvodního soudu 10,  č.j. 34 C 203/2017-116 zamítnuta. Žalobci sice splnili formální podmínky (neměli uzavřenu smlouvu) pro přípustnost žaloby, nicméně soud s odkazem na §1798

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se