Úvod do problematiky Pravidelné prohlídky a čištění plynových spotřebičů před platností Nařízení vlády 308/2015 (tedy před 1. 1. 2015) patřilo jednoznačně mezi povinnosti nájemce. Ve zmiňovaném nařízení vlády se nedopatřením stalo, že v úvodním vymezení aktivit spadajících do rámce „běžné údržby“ (§2) nebylo zmíněno písmeno h, do výčtu bylo zařazeno pouze písmeno g) : §2, […]

Úvod do problematiky

Pravidelné prohlídky a čištění plynových spotřebičů před platností Nařízení vlády 308/2015 (tedy před 1. 1. 2015) patřilo jednoznačně mezi povinnosti nájemce. Ve zmiňovaném nařízení vlády se nedopatřením stalo, že v úvodním vymezení aktivit spadajících do rámce „běžné údržby“ (§2) nebylo zmíněno písmeno h, do výčtu bylo zařazeno pouze písmeno g) : §2, třetí věta: „Dále se běžnou údržbou rozumí udržování zařízení bytu ve funkčním stavu, pravidelné prohlídky a čištění předmětů uvedených v § 4 písm. g).
Pod písmeno g spadají: g) opravy vodovodních výtoků, zápachových uzávěrek, odsavačů par, digestoří, mísicích baterií, sprch, ohřívačů vody, bidetů, umyvadel, van, výlevek, dřezů, splachovačů, kuchyňských sporáků, pečicích trub, vařičů, infrazářičů, kuchyňských linek, vestavěných a přistavěných skříní.
Pod písmeno h (které ve výčtu souvisejícím s běžnou údržbou chybí),

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Již máte účet? Přihlaste se