Jste plátci DPH? Přijímáte zálohy na energie, které účtujete s DPH na výstupu? Pak vás může zajímat, kdy máte státu odvést DPH z těchto přijatých záloh. Podle zákona o DPH je plátce DPH povinen přiznat daň z přijaté zálohy ke dni přijetí úplaty. To však v některých případech neplatí. Daňový balíček nám přinesl nový § […]

Jste plátci DPH? Přijímáte zálohy na energie, které účtujete s DPH na výstupu? Pak vás může zajímat, kdy máte státu odvést DPH z těchto přijatých záloh. Podle zákona o DPH je plátce DPH povinen přiznat daň z přijaté zálohy ke dni přijetí úplaty. To však v některých případech neplatí. Daňový balíček nám přinesl nový § 20a zákona o dani z přidané hodnoty.

…. dokončení článku naleznete v sekci členská zóna

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Již máte účet? Přihlaste se