Fenomén krátkodobých pronájmů se stal za poslední roky významným jevem v oblasti nájemního bydlení a ať chceme, nebo ne, ovlivňuje tuto oblast čím dál více. Od původního záměru „sdílené ekonomiky“ se už digitální platformy typu Airbnb značně vzdálily, nicméně stále se zvyšuje poptávka po těchto službách a to s sebou nese pro všechny zúčastněné strany pozitiva i […]

Fenomén krátkodobých pronájmů se stal za poslední roky významným jevem v oblasti nájemního bydlení a ať chceme, nebo ne, ovlivňuje tuto oblast čím dál více. Od původního záměru „sdílené ekonomiky“ se už digitální platformy typu Airbnb značně vzdálily, nicméně stále se zvyšuje poptávka po těchto službách a to s sebou nese pro všechny zúčastněné strany pozitiva i negativa; tam, kde je narůst nejvýraznější (typicky ve velkých městech, u nás tedy především v Praze), se začínají podmínky tohoto „podnikání“ zpřísňovat a také se hodně hovoří o regulaci těchto služeb, aby dopad na sféru nájemního bydlení nebyl příliš významný.

Tématu jsme se dotkli ve Střeše č. 2/2017, kde můžete nalézt právní pojednání JUDr. Odehnala a další články. Jelikož za uplynulý rok se v tomto ohledu poměrně dost změnilo, vracíme se k tématu znovu.

Co

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se