Novinky z Rakouska přinášejí zprávy o chystané regulaci nájemného.

Nová vláda schválila celostátní zmrazení nájemného a plánuje další kontrolní opatření.

Pokud bude vláda pokračovat v plnění svého programu, dojde v příštích letech k přísným omezením zvyšování nájemného, ​​i když o tom ještě nebylo rozhodnuto. Pro rok 2026 je plánováno zvýšení maximálně o jedno procento a pro rok 2027 o dvě procenta. Od roku 2028 bude platit nový mechanismus, jehož prostřednictvím se bude nájemné přizpůsobovat inflaci namísto přímé vazby na index spotřebitelských cen. 

Omezení růstu nájemného se zatím nevztahuje na tržní nájmy, ale koalice již zvažuje možnosti jejich regulace.

Celý článek v originále si můžete přečíst zde: (DE)

 

24. března 2025