Tripartita bydlení projednala ve čtvrtek 14. ledna stav příprav koncepce politiky bydlení, stav příprav zákona o dostupném bydlení a také aktuální situaci na trhu. Tripartita bydlení složená ze zástupců MMR, majitelů bytů (Asociace nájemního bydlení – ANB, Občanské sdružení majitelů domů – OSMD) a nájemníků (Sdružení nájemníků ČR) se sešla historicky podruhé. Účastníci se navzájem […]

Tripartita bydlení projednala ve čtvrtek 14. ledna stav příprav koncepce politiky bydlení, stav příprav zákona o dostupném bydlení a také aktuální situaci na trhu.

Tripartita bydlení složená ze zástupců MMR, majitelů bytů (Asociace nájemního bydlení – ANB, Občanské sdružení majitelů domů – OSMD) a nájemníků (Sdružení nájemníků ČR) se sešla historicky podruhé. Účastníci se navzájem nejdříve informovali o vývoji aktuální situace ovlivněnou pandemií koronaviru, potom probírala Tripartita stav příprav koncepce politiky a bydlení i stav příprav zákona o dostupném bydlení. „Jsme rádi, že na koncepci bydlení v ČR můžeme spolupracovat. Jednou z věcí, kterou ještě pro tento materiál chceme navrhnout, je bližší rozpracování řešení bydlení pro občany postrádající kompetence k bydlení,“ řekl ke koncepci předseda OSMD Milan Krček.

Celá tisková zpráva vydaná k této příležitosti je k přečtení na stránkách Ministerstva pro místní rozvoj