V pořadu České televize Máte slovo s datem 25.4. jste mohli za diskuzním stolkem zahlédnout i místopředsedu OSMD Ing. Karla Polatu. Téma pořadu znělo “Drahé bydlení” a další diskutujícími byli: Klára Dostálová – ministryně pro Místní rozvoj (ANO), Mikuláš Ferjenčík – Česká pirátská strana, Tomáš Kadeřábek – ředitel Asociace Developerů, Milan Taraba -předseda Sdružení nájemníků […]

V pořadu České televize Máte slovo s datem 25.4. jste mohli za diskuzním stolkem zahlédnout i místopředsedu OSMD Ing. Karla Polatu.

Téma pořadu znělo “Drahé bydlení” a další diskutujícími byli: Klára Dostálová – ministryně pro Místní rozvoj (ANO), Mikuláš Ferjenčík – Česká pirátská strana, Tomáš Kadeřábek – ředitel Asociace Developerů, Milan Taraba -předseda Sdružení nájemníků ČR.

Krátce se vyjádřili i v publiku sedící předseda OSMD RNDr. Tomislav Šimeček a výkonný místopředseda Ing. Milan Krček.

Proč je tedy (zejména ve městech jako Praha a Brno) nájemní bydlení tak drahé? Zazněly argumenty jako: proběhnuvší privatizace bytového fondu, překážky, které stát klade stavebnímu procesu (dlouhá doba při schvalování stavebního povolení), zvýšení poptávky po bytech v závislosti na některých změnách ve společnosti (související např. i se zájmem cizinců o bydlení v našem bezpečném státě) a další. Karel Polata dále upozornil například na fakt, že na rostoucích cenách nových bytů paradoxně nejvíce profituje stát.  Zvýšeným daňovým zatížením (DPH atd.) si nyní bere až 4x více než před 12 lety.

Více se můžete dozvědět při zhlédnutí celého pořadu – ZDE