Experti z Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) při ČVUT vyvinuli novou technologii MORE-CONNECT pro rekonstrukci starších domů, které půjde efektivně přestavět na energeticky úsporné domy s využitím nejmodernějších technologií. V současnosti se nová technologie testuje a hledá se zájemce o její komerční výrobu. Cílem zapojení se týmu expertů z UCEEB do tohoto projektu je […]

Experti z Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) při ČVUT vyvinuli novou technologii MORE-CONNECT pro rekonstrukci starších domů, které půjde efektivně přestavět na energeticky úsporné domy s využitím nejmodernějších technologií.

V současnosti se nová technologie testuje a hledá se zájemce o její komerční výrobu.

Cílem zapojení se týmu expertů z UCEEB do tohoto projektu je významné zefektivnění rekonstrukcí starších domů postavených v době, kdy se na spotřebu energie vůbec nehledělo.

Díky nové technologii bude přestavba starých budov na nízkoenergetické domy mnohem efektivnější, navíc nebude potřeba s ohledem na snadnou montáž stavět lešení.  Využije se výroba panelů na automatizovaných linkách za použití běžných i high-tech materiálů. 

Více k tématu se dočtete zde