Pokud jste v loňském roce nabyli nemovitost či výrazně změnili parametry nemovitosti již dříve přiznané, týká se vás povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti a to do do 31.1.2020. Nabýt nemovitost znamená ji koupit, dostat darem či zdědit. Výraznou změnou paramatrů nemovitosti (té, kterou jste přiznali i zdanili v minulosti) se rozumí například […]

Pokud jste v loňském roce nabyli nemovitost či výrazně změnili parametry nemovitosti již dříve přiznané, týká se vás povinnost podat daňové přiznání k dani z nemovitosti a to do do 31.1.2020.

Nabýt nemovitost znamená ji koupit, dostat darem či zdědit.

Výraznou změnou paramatrů nemovitosti (té, kterou jste přiznali i zdanili v minulosti) se rozumí například větší rekonstrukce, přístavba, přestavba, změna výměru nemovitosti či změna charakteru parcely.

Pokud nemovitost vlastníte již delší dobu, řádně jste k ní v minulosti podali daňové přiznání a žádné výrazné změny na ní neproběhly, týká se vás pouze povinnost zaplatit daň z nemovitosti, a to do 31. května 2019.

 

Podrobněji o daňovém přiznání například zde

Daňové poradenství v rámci našeho sdružení probíhá od ledna do března. Jste-li našimi členy, můžete se objednat na daňové konzultace.