Probíhá testovací provoz portálu ...

Nápověda k inzerci PronajemOdMajitele.cz

Členům OSMD přinášíme novou službu - realitní inzertní server PronajemOdMajitele.cz
Zadávání inzerátů najdete v členské zóně pod záložkou PronajemOdMajitele.cz
Na tomto místě přinášíme (a budeme dále rozšiřovat) nápovědu a tipy pro správné a efektivní vystavení nabídky vašich nemovitostí k pronájmu.
Vystavené nemovitosti se pro zájemce zobrazují  na www.PronajemOdMajitele.cz
Od spuštění provozu je umožněn export inzerce také na Facebookový profil OSMD.

V případě problémů s vložením nabídek / inzerce mohou členové sdružení využít kontakt osmd@osmd.cz.

Zadávání nabídky nemovitosti k pronájmu

Zadání nové nabídky je pod tlačítkem „Nový inzerát“ nad seznamem nabízených nemovitostí.
Na třech záložkách jsou uvedeny položky nabídky podle kategorie nemovitosti:

 • byty
 • domy
 • kanceláře a administrativní prostory
 • ostatní
  • prodejny
  • výrobní prostory
  • garáže
  • sklady

Doporučujeme zadat a vyplnit veškeré položky. Všechny položky jsou použity při zobrazování nabídky a zejména při vyhledávání.
O úspěchu nabídky rozhoduje titulní fotografie, cena a popis s úplnými a pravdivými informacemi. K těmto důležitým položkám nabídky věnujeme návod jak je vyplňovat.
 

POPIS NEMOVITOSTI

V textovém popisu nabídky popište velikost, stav a vybavení. Popište i celou nemovitost a uveďte do popisu znovu i obec, případně nejbližší dopravně dostupná města. Inzerát se tak v případě textového vyhledávání dostane i do výsledků hledání nemovitostí v nejbližších městech.

Šablona popisu (pro byt):

Popis bytu (podlahy, specifická výška stropů, mezonet, nově vymalováno), dispozice, vybavenost (nábytek, kuchyň, spotřebiče, připojení TV/kabelová/SAT, internet telefonní přípojka/kabelový rozvod), příslušenství (sklep, půda, balkon, parkování...). Způsob vytápění (centrální, samostatný plynový kotel, elektrické topení, ohřev TUV na el./plyn). Zmínění rekonstrukce bytu (pokud byla provedena – koupelna, rozvody el., ...).

Měsíční platba obsahuje měsíční nájemné, poplatky za ... + zálohy na .... Způsob placení energií a záloh. Je (není) požadovaná kauce.

Pro koho je (není) byt vhodný (rodiny s dětmi, důchodci, sdílení nájmu studenty,...).

Kdy k nastěhování (volný ihned k nastěhování, od 1.M.)

Umístění bytu v domě (světové strany, sluníčko, stín, výhled na ulici/park/do vnitrobloku/+foto..., dostupnost signálu mobilních operátorů). Zmínění rekonstrukce domu (pokud byla provedena – zateplení,...).

Umístění domu Popis kde se dům nachází (v obci u města, pokud je ulice / pokud je ulice dlouhá, tak v které části) a jak daleko je ... (MHD, doprava, zeleň, sportoviště, základní škola), ruch, obydlenost domu, ostraha domu (kamery...). Možnosti parkování u domu a návštěv. Atraktivní místa v okolí (obchody, restaurace, večerka, univerzita, ...).

 

FOTOGRAFIE NEMOVITOSTI

Zadávání fotografií je rozděleno na titulní fotografii a ostatní fotografie. Titulní fotografie je ta, která bude vidět s parametry vaší nemovitosti ve výsledcích hledání na na mapě a je pro vás nejdůležitější z hlediska úspěchu nabídky (prostorný obývák se vstupem na osluněný balkon,...).

Co fotit u nabídky na příkladu pronájmu bytu

Byt – jednotlivé místnosti (aby byla vidět - podlaha, topidla, spotřebiče, strop, osvětlení, ...), koupelny, chodbička, balkon, výhled z oken bytu (balkonu)

Dům kde je nabízený byt – dům vč. vstupních dveří, pohled s okny bytu, zeleň u domu (zahrada, dvůr, předzahrádka), parkování. Podle situace doplňte fotografie zajímavého okolí - dětské hřiště, škola, obchody, restaurace...

Jak fotit nemovitost na příkladu bytu

Fotografování realizujte v době, kdy je výborné počasí a svítí přirozeně sluníčko. Není na ¨škodu, když při fotografování rozsvítíte s místnostech světlo. Nabízenou nemovitost foťte uklizenou a čistou. Dojem kazí kabely, prázdné květináče, otevřená dvířka nábytku, matné skvrny na lesklém povrchu nábytku a podlaze,  spotřební vybavení, osoby, domácí zvířata, světelné odrazy v okně, zrcadlech a výplni dveří. Místnosti foťte s ohledem na jejich používání – kde lze očekávat umístění postelí, pracovního koutu, sezení, .... kuchyňskou linku. Zdokumentujte všechny místnosti vč. chodbiček. Malé prostory lze fotit úhlopříčně s fotoaparátem zdviženým vysoko nad hlavou, místnost uhlopříčně z rohu do rohu. U místností se nebojte pořizovat záběry z protilehlých stran. Záběry proti oknu nesmí být začernalé. Je dobré při otevřeném okně pořídit záběr výhledu z okna, balkonu nebo lodžie. Nepořizujte detaily nábytku, oken, dveří.

Není na škodu, když pořídíte záběry celého domu, domu s okny bytu, ulice s vchodovými dveřmi do domu či místa pro parkování.

Počet fotografií u nabízené nemovitosti volte mezi 5 – 12.

 

CENA PRONÁJMU

Měsíční nájemné

Měsíční výše nájemného se uvádí v Kč / měsíc. Lze předpokládat, že z konkurenčních důvodů nebude v nájemném uváděna částka měsíčních plateb zúčtovatelných záloh. Co je a není zahrnuto v nájemném doporučujeme vždy uvést v popisu nabízené nemovitosti.

Měsíční platby Kč / osobu

Pokud jsou s nájmem spojené povinné platby vztažené v počtu osob (v pronajatém bytě), uveďte výši této části měsíčních plateb (může jít např. o platby vztahující se ke společným prostorám, svozu odpadu a pod.)

Poznámka k nájemnému

Vysvětlení k platbám nájemného můžete doplnit o textovou poznámku, která je samostatně uvedena u výše nájmemného. Doporučujeme uvádět stručná sdělení upřesňující nabídku. Ostatní detaily rozveďte v popisu nabízené nemovitosti.

Příklady poznámky:
+ zálohy na energie 2500 Kč/měs.
+ veškeré poplatky v ceně
Nájemné zálohově.

Požadována kauce (3 měs.).

 

KONTAKTNÍ ÚDAJE

Realitní server PronajemOdMajitele.cz jako první server v ČR umožňuje volbu uvedení kontaktních údajů inzerenta (majitele) a volbu nastavení kontaktního formuláře. Tato nastavení platí pro všechny nabídky jednoho majitele (resp. pro jeho jedno členské číslo). Nastavení je přístupné ze stránky se seznamem vlastních inzerátů (vpravo nad seznamem) volbou „nastavit inzeráty“.

Volby: 

Forma zobrazení údajů o inzerentovi:

 • zobrazit jméno, telefon, email
 • zobrazit pouze jméno
  (všechny poptávky jsou zasílány z formuláře na email uvedený v administraci) 

Forma zobrazení zadávacího formuláře pro zájemce:

 • zobrazení pouze se základními poli (pro uvedení osobních údajů zájemce)
 • zobrazení zadávacích polí s poli dotazníku (pro uvedení dalších údajů zájemce – počet nájemců, doba nájmu, povolání, děti) 

Zobrazovat dotaz na reference:

 • zobrazí nebo nezobrazí formulář pro uvedení max. 3 referencí na předchozí pronajímatele (tel., email)

Veškeré ovládání je navrženo tak, aby bylo zadání nabídky pronájmu intuitivní. Pokud přesto máte pocit, že něco může fungovat lépe, napište nám... osmd@osmd.cz.


TÉMATA PRO PRONAJÍMATELE STÁLE AKTUALIZOVANÁ V ČLENSKÉ ZÓNĚ:

Jaké informace je možné požadovat od zájemce o pronájem a jaké nikoli? • Vznik nájemního vztahu a přechodná ustanovení nového občanského zákoníku, uzavírání nových smluv podle nového občanského zákoníku, stručně o nájmu nebytových prostor, právní účinky předsmluvního jednání, náležitosti nájemní smlouvy, ustanovení o společném nájmu • Práva a povinnosti pronajímatele a nájemce • Výhody smlouvy na dobu určitou, úrok z prodlení, předání bytu, způsobilost bytu k nastěhování a obývání • Vzor nájemní smlouvy na byt • Uzavírání smluv se spolubydlícími •Doručování fyzickým osobám na adresu ohlašovny, fikce doručení • Postup pro případ neplacení nájemného nájemcem • Vzor výstrahy  • Vzor výpovědi nájmu bytu bez výpovědní doby • Vzor uznání dluhu v případě nezaplaceného nájemného • Přechod nájmu bytu v případě smrti nájemce, zánik uplynutím doby nájmu, skončení nájmu výpovědí, vymezení výpovědních důvodů, hrubé porušení povinnosti vyplývající z nájmu bytu, předání bytu po skončení nájmu, stav, v jakém má být byt předán • Vzor předávacího protokolu •Postavení pronajímatele při úmrtí nájemceJak předejít demontáži elektroměrů a plynoměrů distributorem energií • Prohlídky a čištění plynových spotřebičů • Vzor domovního řádu • Jaké televizní a rozhlasové poplatky se platí při individuálním pronájmu bytu • Problematika nových smluv s vodárnami • Přehled pravidelných revizí a kontrol vyhrazených zařízení • ... 

... a další aktualizované informace pro pronajímatele v informačním servisu OSMD

Kalendář událostí

Redakční systém

www.flexisite.cz

Webdesign FlexiSystems s.r.o.