– Nemovité věci Příjmy z pronájmu dle §9 ZDP vykazujete do daňového přiznání na příloze č. 2 – zde najdete nový řádek č.201a. Na řádku č. 201 vyplníte veškeré příjmy z pronájmu (nemovitých i movitých věcí, tj. např. činžovního domu a os. automobilu), na řádek č. 201a pak pouze příjmy z pronájmu nemovitých věcí. Pokud […]

– Nemovité věci
Příjmy z pronájmu dle §9 ZDP vykazujete do daňového přiznání na příloze č. 2 – zde najdete nový řádek č.201a. Na řádku č. 201 vyplníte veškeré příjmy z pronájmu (nemovitých i movitých věcí, tj. např. činžovního domu a os. automobilu), na řádek č. 201a pak pouze příjmy z pronájmu nemovitých věcí. Pokud tedy pronajímáte pouze nemovité věci, zkráceně nemovitosti, je na obou řádcích stejné číslo.

– Školkovné
Daňové přiznání k dani z příjmu fyzických osob se podává na tiskopisu vzor č.21, kde naleznete nový řádek 69a. Slouží k uplatnění nové slevy za umístění dítěte v předškolním zařízení, tzv. školkovné, kterou lze uplatnit již za r. 2014, a to až do výše max. 8 500,- Kč/rok (minimální mzda v r. 2014) na základě potvrzení předškolního zařízení o platbě za umístění dítěte v tomto zařízení, maximálně však do výše daňové povinnosti.
Tuto slevu může uplatnit i poplatník, který vykazuje výdaje

Chcete číst dál?

Staňte se naším členem a získejte přístup k celému článku a spoustu dalších výhod!

Ještě nemáte účet? Zaregistrovat se