Probíhá testovací provoz portálu ...
osmd

Pojištění nemovitosti – vašeho zdroje příjmů - díl 10.

  Desátý díl našeho seriálu představuje další z reakcí pojišťoven na modelový případ pojištění bytového domu při pronájmu bytů. Modelový případ: fyzická osoba nepodnikatel vlastní v Praze 2 na Vinohradech (v běžné klidné obytné zóně, mimo povodňovou zónu) bytový čtyřpatrový dům s 10 bytovými jednotkami a jedním nebytovým prostorem (odhadovaná tržní / reprodukční) cena 30 mil. Kč). Pronajímaná plocha má celkem 1000 m2.

 

Hasičská vzájemná pojišťovna a.s. / www.hvp.cz

 

V jedné pojistné smlouvě v rámci pojištění podnikatelů nabídnout pojištění staveb pro bytový dům včetně pojištění odpovědnosti za újmu z držby nemovitosti.

Pro pojištění bytových jednotek, které užívají nájemci, je potřeba sjednat jednotlivé pojistné smlouvy na pojištění movitých věcí v rámci pojištění občanů včetně občanské odpovědnosti. Výše pojistného u movitého majetku je odvislá od konkrétně požadovaných pojistných částek pojišťovaného majetku.

Kromě flexibility pojištění je další naší výhodou pojišťovny vlastní likvidační služba na všechny druhy pojištění a její individuální přístup ke každému klientovi.

 

Jaké plnění bude (komu) poskytnuto, když dojde k požáru od hořící svíčky nájemce v bytě, kdy škoda na majetku nájemce je 30 tis. Kč (osobní věci, elektronika), 80 tis. Kč škoda na majetku pronajímatele (podlaha, dveře, vymalování,…) a 40 tis. Kč na majetku souseda nájemníka (vytopený byt od hasičů, vymalování, elektronika)?

Škody jsou kryty z pojištění bytových jednotek, které užívají nájemci. Krytí odpovědnostních škod je z pojištění občanské odpovědnosti.

 

Jaké plnění bude poskytnuto, když spadne střešní taška ze střechy a způsobí jiné osobě újmu na zdraví s trvalými následky. (Rekonstrukce střechy proběhla před 10 lety, pád není v důsledku stavebních prací apod.)

Plnění poskytnuto v rámci pojištění podnikatelů - pojištění staveb pro bytový dům včetně pojištění odpovědnosti za újmu z držby nemovitosti.

 

Dojde ke krádeži kamery mířící na vchodová vrata a současnému poškození vrat. Celková škoda je 30. tis. Kč. Je rozdíl v plnění, pokud je pachatel nezjištěn a v případě, kdy je pachatel zjištěn?

Plnění poskytnuto v rámci pojištění podnikatelů - pojištění staveb pro bytový dům včetně pojištění odpovědnosti za újmu z držby nemovitosti.

 

Jaké plnění bude poskytnuto, když u jednoho z nájemníků vypadne hadička u pračky a voda vytopí spodní byt a společné prostory. Celková škoda je 40. tis. Kč.

Škody jsou kryty z pojištění bytových jednotek, které užívají nájemci. Krytí odpovědnostních škod je z pojištění občanské odpovědnosti.

 

 

Článek je součástí desetidílného seriálu o pojištění souvisejícího s pronajímáním nemovitosti. Všechny díly budou postupně uveřejňovány  v novinkách na webu osmd a následně zde

 

 

Kalendář událostí


 

Redakční systém

www.flexisite.cz

Webdesign FlexiSystems s.r.o.