Probíhá testovací provoz portálu ...

Tisková zpráva OSMD - V Praze se daň z nemovitosti navýší rovnou na 200%

Praha, 8. 8. 2019: Ačkoliv bydlení v Praze patří už nyní k nejdražším v Evropě, rozhodly se pražské radnice přistoupit k dalšímu kroku, který cenu bydlení opět zvedne: 53 z celkem 57 pražských radnic chce razantně zvýšit daň z nemovitosti.

Při dlouholeté neschopnosti nalézt řešení bytové krize, v situaci zastavení obecní výstavby a rekordně dlouhém a komplikovaném stavebním řízení v ČR, které neumožňuje realizaci připravených projektů (developerů a bytových družstev), „nalezl“  Magistrát hlavního města Prahy, na důrazné doporučení Ministerstva financí, zatím jediné konkrétní „řešení“ situace.

Nutno  připomenout, že od hrazení daně z nemovitosti jsou bytové domy vlastněné Magistrátem hlavního města Prahy a městskými částmi osvobozeny.   OSMD upozorňuje, že řešení se opět hledá v kapsách současných soukromých majitelů nemovitostí, kteří budou nuceni takové navýšení promítnout v konečné ceně nájmu.

Po několikanásobném zvýšení daňového zatížení nové bytové výstavby státními daněmi (viz náš článek z loňského srpna) tak nyní přichází se svým návrhem na zvýšení Magistrát hlavního města a jednotlivé městské části.  Otázkou je, jak budou tyto další prostředky použity. Za situace, kdy využití volných finančních prostředků Prahy nemá jasný směr, a zásadní investice nejsou řadu let realizovány.

Koalice na MHMP tak, po několika pokusných balóncích ve vyjádření zastupitelů za Piráty, dává jasný signál do budoucna, jak k problému bude přistupovat.

 

Ing. Karel Polata,

místopředseda Občanského sdružení majitelů domů v ČR, z. s. 

8. 8. 2019

 


 

 

Kalendář událostí

Slovenská 13, Prague 2, Czechia

Byt, 2+kk, 55 m2, 380 Kč/m2/měsíc

20 900 Kč/měsíc

Více

Vinohradská 48, Praha, Česko

Kancelář, 3, 55 m2, 179 Kč/m2/měsíc

9 850 Kč/měsíc

Více

Hradeckých 5, Praha 4, Česko

Byt, 2+kk, 78 m2, 243 Kč/m2/měsíc

19 000 Kč/měsíc

Více

Redakční systém

www.flexisite.cz

Webdesign FlexiSystems s.r.o.