Probíhá testovací provoz portálu ...
osmd

Kdo podepsal ústavní stížnost?

Co se píše v textu ústavní stížnosti proti nově vydaným zákonům o nájemném (zákon č. 209/2020 Sb. a č. 210/2020 Sb.) a jaká jména najdete na podpisové listině?

Mimo jiné je v textu upozorňováno na fakt, že v nouzovém stavu je třeba věnovat největší pozornost tomu, zdali jsou základní práva svobody omezována v té nejnutnější míře, neboť právě za takovýchto mimořádných situací hrozí největší riziko překročení přípustných mezí výkonu státní moci a popření základních principů demokratického právního státu. Dále jsou uvedeny argumenty, proč navrhovatelé žádají zrušení předmětných zákonů.

Na související podpisové listině najdete jména 31 senátorů a senátorek, kteří se rozhodli podpořit tuto iniciativu, jež vznikla za podpory OSMD. Jako první se podepsal senátor Tomáš Czernin (TOP 09), který považuje tyto zákony za protiústavní.

Zbylých 30 jmen je k vidění na podpisové listině - oba dokumenty (text ústavní stížnosti i podpisovou listinu) naleznete v členské zóně vsekci Covid-19 (Analýzy, texty, dokumenty).


Nejste našimi členy a chcete se jimi stát? Přečtěte si vše o Podmínkách členství  


Kalendář událostí


 

Redakční systém

www.flexisite.cz

Webdesign FlexiSystems s.r.o.